Nasz program

NASZA METODA:

Realizując podstawę programową sięgamy po różnorodne metody edukacji. Obok pracy z podręcznikami stosujemy inne środki aktywizujące naszych wychowanków, w tym m.in.:

ZAJĘCIA STAŁE I DODATKOWE:

W ramach stałego harmonogramu pracy przedszkola realizowane są:

• katecheza
  • zajęcia szachowe
  • zajęcia teatralne
  • rytmika
  • zajęcia ruchowe

W ciągu roku odbywają się także m.in.:

• dogoterapia
  • zajęcia „małego działkowca” (w ogródku przedszkolnym)
  • warsztaty muzyczne i plastyczne
  • warsztaty kulinarne
  • warsztaty „jak być bezpiecznym” (policja, Straż Miejska, pierwsza pomoc)
  • zajęcia z elementami folkloru lokalnego
  • wyjścia do placówek kulturalnych (Banialuka, BCK, Książnica Beskidzka, Studio Filmów Rysunkowych, Dom Tkacza)
  • wyjścia do obiektów sportowych (Rekord, Luce Arena)
  • aktywności poza siedzibą przedszkola (Ciuchcia Beskidzka, rodzinny kulig w Wiśle, rajd na Kozią Górkę)

NASI SPECJALIŚCI:

Wychowankowie objęci są stałą opieką psychologa i logopedy. W ramach warsztatów organizowane są spotkanie otwarte zaproszonych specjalistów z rodzicami poświęcone profilaktyce chorób wieku dziecięcego (pediatra, stomatolog, ortodonta, laryngolog, lekarz wad postawy, gastroenterolog).
Zapraszamy ratownika medycznego, aby prezentować i przypominać zasady udzielania pierwszej pomocy.