Oddział Komorowice – kadra

No gallery template found!

Justyna Pawelczyk

Praca z dziećmi to coś więcej niż tylko zawód. Uwielbiam patrzeć jak rosną i zmieniają się nasi podopieczni. Uczę ich poznawać otaczający świat. Lubię aktywne życie i dlatego często inicjuję zabawy ruchowe. Może dlatego, że sama kocham sport, a w-f był moim ulubionym przedmiotem. Z pasją grywam w tenisa stołowego, dawniej nawet wygrywałam prawdziwe ping-pongowe zawody. Dzieci z „Serduszka” wiedzą też że łatwo można mnie namówić na wspólne wykonanie pracy plastycznej. Jestem mamą Łukasza i Ewelinki, miłośniczką dobrego filmu. Kiedy mam trochę czasu, w ruch idą kijki nordic-walking.


No gallery template found!

Monika Hejduk

Z pedagogiką dzieci związana jestem od ponad dekady, a z „Serduszkiem” od 5 lat. Ukończyłam Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną, Instrumentalistykę oraz Socjologię rozwoju lokalnego i regionalnego. Gram i śpiewam „od kołyski”. Ukończyłam klasę skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej. Gram także na fortepianie. Muzyczną pasją staram się zarazić przedszkolaki, wplatając w zajęcia elementy tańca, śpiewu i muzyki regionalnej. Wykorzystujemy góralskie motywy w czasie czasie rodzinnych akademii i festynów. Kiedy nie jestem z „Serduszkowymi” przedszkolakami, uczę gry na instrumentach i koncertuję z różnymi zespołami w kraju i za granicą. Najbliższa jest mi muzyka ludowa, dlatego często można mnie zobaczyć w stroju góralskim. Wolny czas wypełniają mi podróże do ciekawych zakątków świata i jazda na rowerze – najlepiej w długie trasy.


No gallery template found!

Małgorzata Przywara

Z Przedszkolem Katolickim jestem związana od ponad 14 lat czyli od początku istnienia oddziału w Komorowicach. Jestem pomocą wychowawcy. Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. Praca w przedszkolu to radość i satysfakcja. Każdego dnia staram się, aby w grupie była przyjemna, radosna i ciepła atmosfera. Zależy mi na tym, aby “nasze” maluchy chętnie przychodziły do Przedszkola oraz wracały do domu z uśmiechem na twarzy.

Po pracy najczęściej wybieram aktywny wypoczynek czyli jazdę na rowerze, wędrówki górskie, zwiedzanie zamków (fascynują mnie ruiny starych zamczysk). Lubię muzykę instrumentalną i kocham słoneczniki! Jestem szczęśliwą żoną oraz mamą Hani.


No gallery template found!

Ewelina Brońka

Pracuję w Przedszkolu Katolickim już od sześciu lat. Bardzo lubię pracę z przedszkolaczkami. Sama jestem mamą dwójki dzieci. Moja córka Natalia jest absolwentką „Serduszka”. To tu „połknęła” bakcyla szachowego. Będąc pomocą wychowawcy często angażuję się w życie przedszkola, biorę udział w akcjach promocyjnych oraz imprezach zewnętrznych, w które włącza się nasze przedszkole, jak Orszak Trzech Króli czy Marsz dla Życia i Rodziny. Wolny czas wypełnia mi lektura książek obyczajowych i pielęgnacja ogrodu. Lubię również aktywnie spędzać czas na rowerze. Mam głowę pełną pomysłów i cieszę się, że w ekipie „Serduszka” mogę je realizować.

No gallery template found!

Jolanta Kubies

Gdybym nie była nauczycielem, zostałabym… Robertem Lewandowskim. Na boisku nie dam się ograć tak łatwo, ponieważ z piłką radzę sobie prawie jak zawodowiec. Sport to moja pasja. Oprócz futbolu kocham koszykówkę i siatkówkę. A jeśli przypadkiem nie gram w piłkę to gram… na gitarze. Albo jeżdżę na rowerze. Precyzję i celne oko ćwiczę… na hafcie krzyżykowym.

Stawiam w życiu na rozwój i różnorodność. Dlatego oprócz wielu pasji staram się podnosić kwalifikacje zawodowe. Ukończyłam kursy: Praktycznego zastosowania metody Marii Montessori w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, Zabaw uczących współpracy, rozwijających empatię oraz wzmacniających samoocenę dla dzieci w wieku przedszkolnym, Diagnozowania problemów i potrzeb edukacyjnych w przedszkolu i szkole oraz Przeciwdziałania agresji u dzieci w wieku przedszkolnym poprzez zabawy grupowe i działania nauczyciela.


No gallery template found!

Grażyna Stryczniewicz

„Serduszko” ma dla mnie twarz każdego z naszych przedszkolaczków. Znam ich po imieniu i każdy jest inny, niepowtarzalny. Lubię patrzeć z jakim zapałem wycinają kształty i lepią figurki, z których powstają małe arcydzieła. Cieszę się ich sukcesami i pomagam rozwijać wyobraźnię. Ułatwia mi to moja pasja tworzenia plastycznych prac różnymi technikami. Najpiękniej jest gdy przedszkole mieni się barwami od żołędziowych ludzików po bałwanka z kubeczków. Przedszkole Katolickie pozwala mi wykorzystać posiadane wykształcenie zarówno w kierunku edukacji religijnej jak i wczesnoszkolnej. Kursy terapii behawioralnej oraz terapii osób ze spectrum autyzmu pomagają dotrzeć do każdego dziecka – także tego zamkniętego w sobie, stojącego na uboczu. Dać mu poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nie jest samo. Gdybym miała wymienić cechę najbardziej cenioną u innych, powiedziałabym: szczerość. Kocham zwierzęta, wędrówki po Tatrach i… pierogi z jagodami. A także zioła, które zbieram z polskich łąk, by przyrządzić smaczne domowe herbatki. Ulubiona pora roku? Oczywiście lato! Mogłoby trwać cały rok.


No gallery template found!

Jadwiga Wawrzyniuk- nauczyciel wspomagający

Jestem pedagogiem specjalnym, neurologopedą, surdopedagogiem, terapeutą ręki, metody Delacato, Treningu Umiejętności Społecznych, nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku: Autyzm, zespół Aspergera i inne całościowe zaburzenia rozwojowe. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując z dziećmi z różnymi deficytami w przedszkolu i szkole specjalnej, Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa “Wielkie Serce”, poradni niepublicznej oraz w przedszkolu publicznym.

Współtworząc ekipę „Serduszka” systematycznie wzbogacam swój warsztat pracy uczestnicząc w szkoleniach, kursach oraz konferencjach z zakresu pedagogiki i logopedii.

W przedszkolu wsłuchuję się w potrzeby małych ludzi, a w domu (do kompletu) jestem mamą dwójki dorastających nastolatków. Wypoczywam przy dobrym filmie i na wycieczce w górach. Uwielbiam zachody słońca nad morzem.


No gallery template found!

Barbara Smaza

Praca asystenta nauczyciela przedszkola odpowiada mojemu temperamentowi i aktywnemu sposobowi na życie. Nie lubię stagnacji, a przecież każdy przedszkolny dzień przynosi nowe sprawy. Nasze dzieci same podsuwają nam pomysły na dobrą zabawę, która może także uczyć, jak chociażby malowanie na folii w przedszkolnym ogródku czy inne formy aktywności. Cieszę się, że mogę mieć w nich udział. Lubię pływać i jeździć na rowerze. Jestem optymistką potrafiącą wprowadzić w dobry humor największego smutasa. Przy tym nie brak mi odwagi – także do obrony własnego zdania i wartości, które uważam za ważne w życiu. Staram się żyć tak, by zawsze można było na mnie polegać.