Zarząd KSO

Sylwia Mazurczak

Sylwia Mazurczak – prezes

W KSO odpowiada w sposób szczególny za reprezentację organizacji, sprawy prawne oraz szeroko pojętą promocję.

Stowarzyszenie poznałam najpierw jako aktywna mama dwójki przedszkolaków Serduszka. Dlatego pozytywna opinia o tym miejscu została gruntownie przetestowana na własnych dzieciach. I z tym większym przekonaniem zabiegam o pozyskiwanie szerokiego grona sympatyków i darczyńców przedszkola, które tak mocno akcentuje odniesienia chrześcijańskie, swojski podbeskidzki folklor, stawia na bezpieczeństwo i rodzinne wartości. Z serduszkowymi przedszkolakami spotykam się także raz w miesiącu nagrywając radiowe audycje dla lokalnej rozgłośni. Każde takie nagranie to dla mnie frajda bo lubię być częścią tego projektu.
Moja droga zawodowa związana jest z naukami prawnymi. Prowadzę kancelarię kanoniczną i biuro prawne mam okazję wykorzystać wiedzę z tych dziedzin także w ramach działalności społecznej. Jestem absolwentką wydziału prawa kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W przerwach udaje mi się publikować artykuły prasowe dla miesięcznika o tematyce społecznej.
Prywatnie żona i mama, miłośniczka planszówek, starego kina i muzyki filmowej, od zawsze – zapalona gitarzystka i amatorka górskich wędrówek, a od kilku lat – także rowerowych rodzinnych wycieczek.

Prezes Zarządu Piotr Żółty

Piotr Żółty – wiceprezes

W KSO odpowiada w sposób szczególny za finanse i reprezentację organizacji na forum zewnętrznym

Funkcje prezesa pełniłem od 2017 r., a obecnie aktywnie wpieram działalność KSO i Przedszkola Katolickiego “Serduszko” jako wiceprezes. Od lat związany z lokalną społecznością staram się wspierać inicjatywy promujące wartości katolickie, rodzinne, oświatowe. Wsparciem w pełnieniu obowiązków w KSO jest wykształcenie ekonomiczne oraz informatyczne uzyskane w Politechnice Łódzkiej i Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Zawodowo jestem odpowiedzialny za rynek europejski w zakresie dostarczania rozwiązań do analizy czasu pracy dla firm transportowych i służb kontrolnych.

Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci – najmłodsza córka to absolwentka “Serduszka” prowadzonego od niemal 30 lat przez KSO. Oprócz obowiązków służbowych i społecznych kocham podróżować, aktywnie spędzać czas na wycieczkach rowerowych i w gronie rodzinnym.

Wiceprezes Paweł Mazurczak

Paweł Mazurczak – członek zarządu

W KSO odpowiada zwłaszcza za promocję stowarzyszenia i przedszkola oraz multimedia

Z KSO jestem związany od 2014 r. Funkcję wiceprezesa pełniłem od 2017 r,. a obecnie wspieram stowarzyszenie jako członek zwyczajny. To odpowiedź na potrzebę aktywnego udziału w życiu społecznym i popieraniu inicjatyw katolickich, zaangażowania w miejsce, które jest mi szczególnie bliskie, ponieważ dzięki „Serduszku” moje dzieci mogły się rozwijać w przyjaznym, rodzinnym klimacie, czerpać z wartości, z którymi się utożsamiam.

Zawodowo związany z branżą informatyczną, od 18 lat zajmuję się tworzeniem oprogramowania dla administracji samorządowej. Absolwent Wydziału Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Prywatnie pasjonat fotografii (co jest bardzo pomocne przy tworzeniu projektów graficznych dla KSO i „Serduszka”) oraz aktywnego spędzania czasu (wycieczki rowerowe, rajdy górskie, rodzinne zwiedzanie zamków, narciarstwo). Najlepiej wypoczywam z najbliższymi – żoną, córką i synem.

Sekretarz Zarządu - Renata Dudziak

Renata Dudziak – sekretarz Zarządu

W KSO odpowiada zwłaszcza za wewnętrzne sprawy  organizacji

Moje pierwsze spotkanie z przedszkolem to 1998 r., gdy będąc studentką, przychodziłam do dawnej siedziby placówki, wprowadzona przez wspaniałą katechetkę p. Emilię Bogacz, by pośpiewać, pograć na gitarze, pomodlić się. To był piękny czas a rodzinna atmosfera tego miejsca wywarła na mnie ogromne wrażenie. Spotkałam osoby zakochane w pracy z dziećmi i w Bogu. Moje serce zostało w „Serduszku” do dziś.

Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą. Praca z ludźmi i dla ludzi daje mi wielką satysfakcję. Praca to jednak  nie cały świat. Trzeba w życiu robić też coś bezinteresownie. Ze względu na aktywny zawodowo tryb życia największą radość sprawia mi spędzanie wolnego czasu w domu. Kocham gotować i piec, kosić trawę i pielęgnować kwiaty. Jestem osobą, która nigdy się nie nudzi a czasu ciągle brakuje, bo można przecież robić w życiu tyle dobrych i pięknych rzeczy.

Skarbnik Barbara Loranc

Barbara Loranc – skarbnik

W KSO odpowiada w sposób szczególny za kwestie związane z katolickim charakterem stowarzyszenia

Z przedszkolem „Serduszko” jestem związana od ośmiu lat. Przez 30 lat pracowałam jako katechetka w szkole i przedszkolu.

Teraz służę pomocą w Zarządzie KSO. Dzieci zawsze były dla mnie kimś wyjątkowym, komu należy się troska, opieka i pomoc. Lubię z nimi przebywać, patrzeć jak się bawią i pracują. Przez wszystkie lata wiele się od nich nauczyłam. Dziecko jest ufne i prawdomówne, a jeżeli jest kochane, całym sobą oddaje miłość, zanim świat nie odciśnie na nim swojego piętna. Gdybym miała jeszcze raz wybierać, wybrałabym pracę z dziećmi, co nie znaczy, że to jedyne co mnie fascynuje. Bardzo lubię piękną przyrodę, zarówno morze jak i góry. Dopóki sytuacja pozwalała, pielgrzymowałam po Polsce i Europie. Dziś zostały mi dobre książki, poezja i robótki ręczne. To też ma swój urok. Dziękuję Panu Bogu, że potrafię się cieszyć, nawet drobiazgami.